Dovolit jí vstoupit do vás… dovolíš?

Řeč je o velké síle, která v nás je, ale často ji neaktivujeme. Co je to za sílu? Jak ji využít? A jaká tantrická zkušenost mě na stejné cestě potkala? Ne, nejedná se o sexuální zážitek. Za vším hledej přírodu…

Jak to všechno začalo?

Tak pojďme od začátku. Chci vám o ní povědět. Dlouho jsem uvažovala, jestli to udělat či ne, ale nakonec je to přece jenom zkušenost, i když někdy intimní, která by mohla pomoci mnohým, protože i já jsem tápala a nevěděla co s tím. Třeba máte zkušenost a prožitky podobné, třeba se vám tím něco osvětlí, jako mě už také několikrát, když jsem měla radost za každý podnět, zkušenost nebo podobnou diskuzi na tohle téma.

Je to několik let, co jsem cítila, že ve mně něco podobného vězí. Dlouho jsem nedokázala popsat pocit, který se odkudsi vzal, probouzel se v energetickém centru kořenové čakry, v intimní oblasti pánve.

Probouzelo se to už asi déle, nicméně jsem zaregistrovala zajímavé a blahé pocity při každodenních dechových technikách Atma Kriya jógy. Je to soubor dýchacích technik, které jsem studovala před asi osmi lety u Paramahamsy Šrí Svámího Vishwanandy a cvičila každý den.

Atma Kriya joga mi dala krásný dar klidu, to byl základ…

Kdo znáte čakry, pracuje se tam také s nimi. Po několika měsících jsem cítila, jak se ta blaženost z kořenové čakry přesouvá dál, do druhé i třetí čakry. Bylo to nádherné, uvolňující, moc příjemné a člověk by si přál, aby to neskončilo. Když to popíšu přesněji, bylo to něco jako orgasmus, ale energetický 🙂

Nechala jsem to plynout, cvičila, protože to mělo i jiné benefity, jako například velmi dobrý vliv na psychiku a emoce. Všimla jsem si na sobě, že si začínám život užívat víc, je mi pořád příjemně.

Hadí síla se probudila

Dalším důležitým bodem byl kvantový seminář, kde jsme na uvolnění a uvítání nového dne všichni společně meditovali. Byla to řízená kundalini meditace – meditace na probuzení hadí síly v nás.

Meditace je skvělý nástroj, jak se propojit se sebou i okolím

Cítila jsem u každé čakry, jak se probouzí k životu. Až do čtvrté – srdeční – to byla plynulá práce. V lotosovém sedu jsem cítila, jak mě hodně bolí nohy, ale nepohnula jsem se.

U krční čakry jsem cítila nějaký tlak a v tu chvíli se v mém vědomí objevil Swámí Vishwananda a řekl mi, že se nemám čeho bát. Jako jednomu ze svých mistrů a učitelů jsem věřila.

Tlak povolil a v dalším energetickém centru třetího oka jsem měla krásnou vizi, kde jsem se ocitla v ašrámu v Německu, kde Swámí pobývá a viděla tamní život, jako bych všechny sledovala, co právě dělají. Bylo mi moc hezky, byla jsem uvolněná a radostná, začínalo mi být blaze.

„Dovol si to.“ Dovol té síle se v Tobě probudit naplno…

Swámí mi v mé mysli říkal: „Dovol si to.“ Dovol té síle se v Tobě probudit naplno…

Jakmile jsme se přesunuli ke korunní čakře, byla jsem dojata. Skoro se to nedá popsat slovy. Cítila jsem blaženost, uvolnění a jako by mi vytryskl nad hlavou ohňostroj všech barev. V tu chvíli už jsem cítila jen velkou lásku, byla jsem milována prostorem, byla jsem součástí něčeho velkého. Viděla a cítila jsem „pravdu“. Vím, že to nedává smysl, ale popsat se to nedá.

Při této chvíli mi vytryskly slzy, i když jsem měla oči stále zavřené. Trvalo to několik sekund, možná minutu, nevím. Bylo to jako věčnost, ale přitom to byl jen záblesk.

Začala jsem trochu vzlykat a najednou jsem se nemohla nadechnout. Kamarádka si toho všimla a přiběhla za mnou. Objala mě zezadu a dávala mi jasné povely ať dýchám. Asi až na potřetí jsem ji už vědomě poslechla a nadechla se.

Blaženost, láska, uvolnění

Slzy mi stále tekly proudem, ale já se začala uklidňovat. Blaženost však zůstávala, jen už ne v takové intenzitě. Když jsem po chvíli uvolnila nohy a lehla si na zem, celé mé tělo se roztřáslo a klepalo. Následoval smích, který jsem nemohla zastavit. Byl z toho záchvat smíchu, který rozesmál celou meditárnu.

Já se však nesmála jen tak. Bylo to uvědomění si toho všeho, jak je vše jednoduché. Jaké těžkosti si tady děláme, a přitom naše vědomí dokáže být v souladu s něčím tak nádherným.

Později jsem se opřela o zeď a sledovala další běh v meditárně a jen tak byla. Tělo jsem moc necítila, jen jsem pozorovala naproti mně lidi, kteří seděli také podél zdi. Viděla jsem energetické pole každého z nich. Barvy jejich aury a věděla, jaký kdo má problém.

Samotnou mě to fascinovalo, ale přitom to bylo tak normální. Když jsem jim to řekla později, byli všichni také překvapeni, protože to byla pravda, o většině jejich problémů věděli.

Cítit se svobodně, jako příroda sama…

O přestávce jsem vyšla ven na zahradu a cítila, jak jsme s přírodou kolem propojeni. Byl to ale nový pocit. Stejně jako to, že jsem slyšela z kuchyně, kde vařil kuchař náš oběd, tvrdší rockovou hudbu, která mi vždy vadila. Najednou se mi ta hudba líbila, protože všechno bylo stejně krásné. Všechno bylo jedním…

To byl zážitek, který mě posunul dál. Od té chvíle jsem byla často vtažena lehce do tohoto pocitu znovu, zvláště v přírodě nebo s malými dětmi. A také v situacích s jedním mužem, kde jsem cítila úžasné propojení duší.

Propojení duší

Je to v tobě, probuď ji…

Tato síla se začala více projevovat. Už to nebylo tak spontánní, po dalších měsících jsem zjistila, že ji umím probudit jen myšlenkou a vystřelí od kořenové čakry až nahoru, i když stále nevím, jak se to děje. Když tomu dám větší pozornost a udělám to několikrát za sebou, jsem opět ve stavu blaženosti a proudí mým tělem.

Nedokážu ji zatím udržet, proto se ve mně začíná probouzet touha po tantrickém vědění, která je tomu asi nejblíže.

V Peru jsem poznala jiné přírodní krásy než v Mexiku. Obojí má silnou energii a velkou hodnotu. V Mexiku jsem měla pocit s přírodou natolik, že jsem často byla jí, vnímala ji v sobě a jak už jsem psala v minulém článku Prozření díky krajinám a šamanům Yucatánu, zažila jsem tam pocit společného bytí, že jsme jedno, celek…

Šamanská zkušenost

Šamanská tantrická zkušenost

V Mexiku jsme také pracovali se šamany a dostalo se nám i léčení. Po jedné životní zkušenosti mi byly v těle uzavřeny cesty, kde se nějaký proces nedokončil. Tehdy se moje druhá čakra trochu zablokovala. A právě tam, díky jednomu léčiteli jsem zakusila, co je to aktivace tantrickou silou.

Možná vás teď napadají různé věci, ale ta komerční část, která Tantru pozdvihla na jiné místo, tedy spíš degradovala, ta to nebyla. Tantra není jen o milování. Tantrická síla je něco, co je v nás a dokážeme s ní mnoho věcí, pokud ji dokážeme použít.

Stáváme se s ní prý moudrými, radostnými, smyslnými a citlivými. Přijímáme rozpory s meditativním vědomím. Je to cesta v přítomnosti a každý okamžik je posvátný. Tantra dokáže probudit váš zářivý potenciál, rozvíjíte se a učíte se nově používat vaše dary…

Od té aktivace se cítím zase celistvá. Ještě více vnímám své tělo a jsem citlivější. Jako by teď ve mně proudilo něco nového, a přitom to dobře znám.

Léčení proběhlo tam v Mexiku a myslím, že lepší prostředí jsem si nemohla na to vybrat. Vše je jak má být. Protože tam ty přírodní podněty byly ještě hlubší, intenzivnější. V celé pánvi jsem cítila naši Zemi, Matku Zemi.

Moře mi dalo a vyplavilo spoustu plodů – semena různých rostlin, a já je sbírala jako ty největší poklady. A ony jsou 🙂

Semena rostlin, které moře vydalo… korály, mušle…

Jako bych jí dovolila vstoupit do mě

Zjistila jsem, že jsem dovolila přírodě vstoupit do mě. Ona dovolila a otevřela dveře mě. Předcházelo tomu samozřejmě hodně práce na sobě. Dostat se do stavu pokory a úcty k ní, ke všemu a všem. Stále je na čem pracovat…

V přírodě jsem teď o to raději, jako bych cítila propojení, které už je navždy. Vidím všude symboly života, které se mnou mluví a vedou mě.

Takových duchovních prožitků mám více, kdy jsem například viděla jedním okem místo lidí zářivé světlo a druhým okem i půlkou těla jsem byla úplně v jiné dimenzi. Tyto zážitky jsou však velice duchovní a nedají se předat. Pokud by to tedy někomu neznělo jako případ pro psychiatra 🙂

Jelen jako symbol osvícení

Je to ale jen vědomí, které se otevírá a otevírá se současně s hadí sílou, která nás vede nejspíš k osvícení.

Probuzení vědomí

Potkala jsem v poslední době hodně lidí, kterým se vědomí podobně a spontánně otevírá. V dnešní době se tomu pár psychologů a psychiatrů věnuje a nazývají to Psychospirituální krize (v knize Krize duchovního vývoje od Stanislava Grofa a jeho ženy se dozvíte hodně o duchovní transformaci).

Symboly mě teď stále více vedou k tantrickému učení. Abych pochopila Vesmír. Abych pochopila zase více sebe.

Máte-li podobné zážitky, nepanikařte. Nechte to plynout, vše pozorujte a nejlépe hledejte někoho, kdo vám může porozumět a pomůže vám pochopit souvislosti a jak s tím naložit. Vše má vysvětlení, jen se o tom moc nemluvilo. Věřte, že vše se děje ze správného důvodů 🙂

Michala Králová
“Podporuji a inspiruji lidi k tomu, aby se skrze moudrost přírody propojili se svým skutečným já a svou vnitřní silou. Vedu je k sebelásce tak, aby žili naplno, autenticky a využívali svůj nejvyšší potenciál.” Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana osobních údajů