Jak jsem mluvila s horou a jaké zrcadlo nám příroda nastavuje

Zdá se to nemožné a nebo je vše možné? 🙂 Takto bych se ptala před pár lety sama sebe také. Dnes vím, že vše možné je, jen naše mysl nás dokáže pořádně brzdit. Mysl má své opodstatnění, udává směr tak, abychom byli schopni žít tady na Zemi, ten reálný svět.

Ale stejně tak, jako říká jeden zákon Hermetismu „Jak nahoře, tak dole a naopak“, vše je propojené. Tedy je propojená mysl se srdcem. Tak, abychom nejenom mohli žít každodenní život, ale taky mysl propojovali se srdcem, tedy s něčím, co je naším očím, tedy i mysli, neviditelné.

Řeka Urubamba, společník Machu Picchu

V Peru, když jsme se sešli u řeky Urubamba pod Machu Picchu, jedna část mě poslouchala další moudrosti mého učitele a průvodce Roberta, druhá už naslouchala řece. Byla tolik živá, hladila všechny obří kameny, které jí stály v cestě a nesla určité poselství.

Poselství, které jsem od ní dostala a navnímala se týká nás všech, budoucích šťastných dní. Urubambu jsem však vnímala už při cestě vlakem do městečka Aguas Alientes pod Machu Picchu jak je silná, a přesto jsem z ní neměla obavy.

Naopak, cítila jsem se s ní bezpečně. Vlastně se celá vine kolem Machu Picchu, jako by jej ochraňovala. O této řece se říká, že je novou úrovní vědomí tohoto světa a má v sobě kvality, které jednou pomůžou všem lidem na Zemi…

Moje láska, Phutuq K´usi

Pro mě nejkrásnější energii však měla hora Phutuq K´usi, která stojí hned při vstupu z městečka k branám Machu Picchu, jako strážkyně celého místa. V překladu je to stará paní, stará matka, a také znamená „vykvést k radosti“ (později v září je celá pokryta barevnými květy). Je to nádherná ženská energie, která doplňuje druhou, ještě vyšší horu, s mužským principem.

Autobusem se kolem ní dostanete až ke vstupní bráně celého vysoko položeného inckého městečka. Serpentinami až nahoru jsem stále měla na očích tuto horu. Také ji můžete vidět z jakéhokoli místa městečka.

S kamarádkou jsme si v autobusu začaly vyměňovat dojmy z té nádhery, těch vysokých zelených a gigantických hor. Zprvu jsem s ní mluvila, ale pak už jsem jen přikyvovala a nebyla schopna slova.

Ta hora totiž začala na mě mluvit a já už vnímala jen ji. Po tvářích mi stékaly slzy a já cítila, jak hluboký a důvěrný vztah k ní mám. Jak se cítím v bezpečí. Vnímala jsem její velikost, nejen tu hmotnou. Jak je strážkyní nejen tohoto místa, ale i mého života. Povídala mi o tom, jak dlouho už tady je a co všechno zažila. Vnímala jsem její radosti i bolesti.

Všude, kam jsem se v městečku pohnula, byla nadohled a stále se mnou. Byla to moje strážkyně. A díky ní jsem si také uvědomila, jakou podobu má s mou maminkou. Vždy tady je, a i když je její energie jemná a není všude vidět, stále tady je, i pro mě… Díky této komunikaci jsem pochopila spoustu věcí ve vztahu mezi námi a mnohé se poléčilo.

S tou horou jsem navázala jakési spojení, které už nezmizí. Stále si pamatuji ten pocit, který jsem tam po celý den měla, a ten pocit mi v životě dodává pocit, že všechno zvládnu a všechno je možné. Tak silná tato hora je.

Stejné to je i s ženským principem, který není až tak hmatatelný v reálném světě, ale můžete jej cítit opravdu hluboko, když si to dovolíte.

V přírodě meditují i mistři a komunikují s ní

Tehdy mi hodně pomohla, i vnímání všech míst v Peru. Stejně jako mi vnímání míst u nás pomáhají se posunout dál nebo něco pochopit. Můžete to zkusit také s námi na workshopu, a zároveň tam můžete pochopit svou cestu, po které kráčíte. Své kvality i své osobní postoje ve všech oblastech života.

Příroda je učitel i spirituální rodič. Komunikace s ní mi vždycky přinesou do života něco nového, pochopení i radost. Věřím, že jste to už možná také zažili 🙂

Michala Králová
“Podporuji a inspiruji lidi k tomu, aby se skrze moudrost přírody propojili se svým skutečným já a svou vnitřní silou. Vedu je k sebelásce tak, aby žili naplno, autenticky a využívali svůj nejvyšší potenciál.” Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana osobních údajů