Proč právě Despacho? Jaký je jeho účel?

Než jsem poznala Despacho, intuitivně jsem dávala dary přírodě. Mám v okolí i dost lidí, kteří to také tak dělají. Vzala jsem třeba barevné listí ze stromu, oříšky nebo plody, které jsem našla na zahradě a dávala je na silová místa, kde si mě to přitáhlo.

Jakmile mi přišlo Despacho do cesty, přijala jsem jej jako vyšší level, kterým mohu i já povýšit svou úctu k přírodě a napojit se na vyšší vibrace, kde se mé záměry a vize uskutečňují.

Co je Despacho?

Despacho je dar přírodě. Je to taková krásná mandala, kterou vytváříte a vkládáte do ní svůj záměr, přání, vnitřní modlitby. Je to nabídka nebo také platba a prostřednictvím této zprávy vysíláte svá niterná přání do éteru, které je zachycováno přírodními elementy.

Tato vnitřní komunikace se prolíná s vnějším světem a prostředníkem i cílem je příroda. Tím, že Despacho děláme a pak jej nabídneme, rozproudíme energie a věci se tak mohou dít. Samozřejmě takovým vnitřním zákonem je AYNI (vzájemnost), o kterém mluvím na tomto videu.

Byla jsem svědkem několikrát, jak se záměr manifestuje v realitě, a to hlavně u sebe. U jiných jsem slyšela o uzdravení z různých nemocí, o srovnání vztahů v rodině nebo o toužebném otěhotnění…

Také je třeba ale vědět, že to není žádná manipulace a příroda, nebo-li Vesmír ví, kdy přesně se má náš záměr v realitě objevit, a jestli to bude hned či později. I příroda má své zákony a všechno se vším souvisí. Tedy i s námi, kde se nacházíme a co ještě potřebujeme prožít. Jisté je, že touto prací můžeme jen naše přání podpořit, posílit nebo tím něco poléčit…


Můžete se podívat i na video zde:


Komu Despacho nabízím?

To je zajímavá otázka. Nabízím jej přírodním elementům, horám, kopcům, řekám, jezerům, mořím, Matce Zemi, Otci Slunci… všemu živému co kolem nás je. Vnímám ale, že i tak jej zároveň nabízím sobě – dělám si sám sobě zrcadlo a nabízím sobě to nejlepší pro sebe, co je v mém nitru.

Ve mně se vlastně skládá vše, co si přeji, urovnávám si své vnitřní hodnoty, myšlenky, a stejně tak sám sebe posouvám na jinou úroveň v rámci spirituálního růstu, který je v našem životě také důležitý. Zároveň dochází tím k léčení různých našich částí, dochází k jakémusi ozdravnému procesu, který nás posouvá tím nejlepším směrem pro nás.

Samozřejmě můžeme tímto léčit i svá vnitřní zranění a programy, které se do nás zapsaly, ať už díky nám samotným nebo díky okolí.

Je v tom velká filozofie andské kultury, ale také kus psychologie C.G.Junga, která se v Despachu odráží…

Uspořádání Despacha

Je velmi důležité, z energetického hlediska, jak Despacho děláme. Má samozřejmě svá pravidla, důležitější je však záměr, který je nad tím vším.

Ženský a mužský princip by měly být však zastoupeny, aby výsledek byl harmonický. Ve všem najdeme tyto dva principy a díky nim poznáváme i sami sebe, protože je třeba integrovat oba dva, poznat je ze všech stran a doplnit to, co nám právě v té chvíli chybí.

Despacho má velmi mnoho podob a každé má svůj účel. Dokonce v andských horách existují mistři, kteří dělají jen Despacha.

Vkládají se různé luštěniny, semínka, cukr, těstoviny, sladkosti a květy. Tak jak si hrajete s uspořádáním, stejně tak uspořádáváte své nitro. Můžete při něm cítit různé energie, někdy až skoro hmatatelně vnímat, jak odchází to, co už nechcete (vaše bolesti, traumata a zranění…) nebo naopak cítit v atmosféře závan nové energie v souladu s vašimi přáními.

Despacho se pak nabídne a jeho proces se završí spálením, zakopáním nebo posláním po vodě. I to je specifické u každého Despacha.

Kam Despacho odchází?

Ano, do přírody. Andští mistři tak posílají zprávu do výšin, k Otci Slunci, k horám – říkají jim Apus, a k Matce Zemi – vodám a všemu kolem. Jsou to pro ně ti nejvyšší, uctívají přírodu. Oba principy jsou zastoupeny.

Podle šamanské tradice komunikují tito mistři se třemi světy – horní, prostřední a dolní. Anakpacha, Kaipacha a Ukupacha. Podle toho, jaký je náš záměr, posíláme Despacho do těchto světů… Má to své zákonitosti, ale je jich opravdu hodně na tento článek 🙂

Sám sobě léčitelem

Můžu si udělat Despacho sám/a? Ano. Viděla jsem různé „mandaly“, kterými posílali lidé svá přání a komunikovali s přírodními elementy. Navíc, tento rituál je starý nejméně 3 tisíce let, takže lidé jej dělají už opravdu dlouho, a hlavně ze sebe – to je nejdůležitější.

Pokud však chcete posílit svůj záměr, poléčit svou duši, doporučuji to pravé andské Despacho zažít s někým, kdo už jej dělal. Na workshopu jej taky děláme.

Samozřejmě, jak jsem psala už na začátku, vše má svůj smysl a ať uděláte v tomto směru cokoli a jakkoli, vždy to bude k vašemu dobru a posílení vás samotných.

Přeji vám tu nejniternější komunikaci s přírodními elementy a vaše záměry ať jsou v souladu s vámi i vědomím Vesmíru…

Míša

Michala Králová
“Podporuji a inspiruji lidi k tomu, aby se skrze moudrost přírody propojili se svým skutečným já a svou vnitřní silou. Vedu je k sebelásce tak, aby žili naplno, autenticky a využívali svůj nejvyšší potenciál.” Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana osobních údajů